פינוי בחירום וחברות היי-טק, מה הקשר?

כאשר אנו בוחנים את מגמות הרכישה של מוצרי פינוי בחירום עבור אנשים עם מוגבלות ברור הוא שאצל חברות היי-טק המודעות לסוגיה היא הגבוהה ביותר.

חברות היי-טק פונות אלינו לשם רכישת שלושה מוצרים עיקריים: כסא פינוי, מפת מילוט ו תפ"א – תכנית פינוי אישית. שלושת המוצרים הם בגדר חובה לחברות וארגונים הלוקחים אחריות על כלל העובדים לשם ההתארגנות לפינוי בחירום.

הבא נבחן את הצורך במוצרים אלה:

מפות מילוט המתארות את הדרך הקצרה ביותר לפינוי כלל העובדים בעת חירום. שימוש במפות מילוט ניתן למצוא ברבים מהמקומות הציבוריים. במפת במילוט של חברת הכסא המוביל נלקח בחשבון בצורה גרפית גם הפינוי של אנשים עם מוגבלות תנועה.

כסא פינוי נדרש בכל בניין משרדים, הרי בעת שריפה המעליות מפסיקות לעבוד ולכן העברת אדם עם מוגבלות תנועה בכסא הגולש במדרגות היא הדרך היחידה להצלת חייו. קיימת עדות של ניצול מ"אסון התאומים" שכסא פינוי הוא האביזר שהציל את חייו.

תפ"א – תכנית פינוי אישית היא השלמה לנוהל פינוי בחירום שצוותי החירום פועלים על פיו עבור כלל השוהים בבניין. התפ"א מתייחסת באופן אישי לאנשים עם צרכים מיוחדים. חברתנו כותבת תוכניות פינוי כלליות ומציעה גישה חדשה להסתכלות על כלל האוכלוסייה.

חברות היי-טק הן חברות שהמודעות לחירום נמצאת גבוה בסולם העדיפות ולוקחות בחשבון את פינוי של כלל העובדים. לא נותר אלא להעריך את הגישה הפרו-אקטיבית של מנהלי התפעול וצוותי החירום של חברות אלה.

מכאן הקשר בין פינוי בחירום וחברות היי-טק.