נגישות ובטיחות בבתי כנסת

בס"ד

לעלות ולרדת בקלות

דוגמא לשימוש בכסאות שלנו בכניסה להרבה בתי כנסת ישנן מדרגות המקשות על מתפללים קשישים להגיע לתפילה. לחברת הכסא המוביל פתרון איכותי ובטיחותי עבור המתקשים להתנייד במדרגות.

מרכז המידע לנגישות ובטיחות בבתי כנסת

לקראת הימים הנוראים, החגים והמועדים הבאים עלינו לטובה. הרינו מתכבדים לפנות אל גבאי בתי הכנסת הנכבדים, וראשי הקהילות העוסקים בצרכי ציבור באמונה. להיענות לבקשת הנכים ולעשות כמיטב יכולתכם וככל הנדרש כדי לאפשר לקשישים ולבעלי מוגבלויות להתפלל בציבור, להסדיר עבורם כניסות נגישות לבתי הכנסת ולהקצות להם מקומות ישיבה מיוחדים עבור המזדקקים לעגלות נכים.

ולקיים בעז"ה את דברי הנביא ישעיה: "אִישׁ אֶת רֵעֵהוּ יַעְזֹרוּ וּלְאָחִיו יאמַר חֲזָק" (ישעיהו מא,ו)
אנו מייחלים שתתקיים בנו תפילתנו לקב"ה: "ויסיר מהם כל מחלה וירפא לכל גופם ויסלח לכל עוונם וישלח ברכה והצלחה בכל מעשה ידיהם עם כל ישראל אחיהם".

 

בברכת כתיבה וחתימה טובה

אליעזר שפר
יו"ר איחוד בתי הכנסת והקהילות בישראל

לצפיה במסמך המקורי

הכסא המוביל בשיתוף  עם איחוד בתי הכנסת והקהילות מובילים קמפיין לקידום המודעות להנגשת בתי הכנסת בישראל.

בלוג הנגשת בתי כנסת

הכסא המוביל בכנס העולמי השנתי של רבני העדה הבוכרית

בתמונה ארנון קנדל | מנכ"ל הכסא המוביל מרצה בכנס.     ביום רביעי 19.12.2018 התקיים במלון לאונרדו סיטי טאואר תל אביב הכנס העולמי השנתי של רבני העדה הבוכרית. חברת הכסא המוביל הוזמנה להשתתף בכנס על ידי אודליה יונתנוב מחברת זיהוי פוטנציאלי אשר זיהתה שמוצרינו יכולים לענות...

קראו עוד

נגישות במערת המכפלה

מידי שנה פוקדים את מערת המכפלה כמיליון מבקרים ומתפללים, אולם אין במערה נגישות לנכים ולאנשים עם מוגבלות. הגישה למערת המכפלה היא דרך גרם בן עשרות מדרגות ומעלית - אין. פניות רבות הופנו לשלטונות המדינה במשך השנים והבטחות הובטחו. בחודש מרץ ערוץ כאן הכין כתבה בנושא הנגישות...

קראו עוד

להפוך את בית הכנסת למבנה נגיש לקשישים

בית הכנסת הגדול בראשון לציון בעבר בעת הקמת בתי כנסת, לא הייתה מודעות לנגישות לקשישים, לכן חלק גדול מהם נבנה מורם מהרחוב כשהכניסה אליו הייתה דרך המדרגות. עובדה זו הופכת מספר גדול של בתי כנסת לבלתי נגישים לקשישים. הביקור היומי בבית הכנסת השכונתי הוא לעיתים הזדמנות יחידה...

קראו עוד

כיצד להנגיש בית כנסת?

אלו עיקרי הדרישות להפיכת בית כנסת למבנה מונגש:

א. הימצאות חניית נכים
ב. פתרון לעליה במדרגות בכניסה לבית הכנסת – כסא למדרגות, מעלית, מעלון
ג. דלת כניסה ומסדרונות רחבים
ד. שירותי נכים
ה. פתרון לעליה לבמת התפילה – שיפוע מתאים, כסא ממונע למדרגות
ו. פתרון להגיע לעזרת נשים – כסא ממונע למדרגות, מעלית, מעלון
ז. מקום לכסאות גלגלים באולמות התפילה
ח. מיקום מזוזות בגובה מתאים
ט. תאורה מספקת על מנת לקרוא שפתיים ואוזניות הגברה
י. כיור לנטילת ידיים בגובה מתאים

 

 

כיצד הנגשת בית הכנסת תועיל לחיי הקהילה?

בית הכנסת תופס מקום מרכזי בחיי הקהילה. הנגשת בית הכנסת תאפשר לאנשים עם מוגבלות פיזית לקחת חלק בפעילות הקהילתית המתרחשת במקום. אנשים מבוגרים, נשים בהריון, נכים, יוכלו לחזור למעגל השמחות המשפחתיים והקהילתיים.

דאגה לצרכי האנשים עם מוגבלות פיזית ויישום פתרונות יעילים יאפשרו לכל אחד מבני הקהילה לקחת חלק בתפילות ובאירועים הקהילתיים.

 

מה הכוונה בהנגשת מקום מסוים?

על ידי ההנגשה אנו מאפשרים לכל איש או אישה להגיע למקום או למידע שבלעדי ההנגשה מקום זה היה חסום בפניהם. ע"י הנגשת אנו משווים את אנשים עם מוגבלות פיזית לשאר האוכלוסייה ופותחים עבורם את הדלת למקום שלא היה נגיש קודם לכן.

 זו פעולה שיוצרת שיוויון הזדמנויות בין בני האדם.

04-9522279

 

the.leading.chair@gmail.com

 

תחנות שירות ומכירות

קיבוץ יחיעם

מושב בית עובד

קרית ים - חיפה